joy of water
Kánoe a kajaky

Lodě: kánoe a kajaky

Materiál a technologie

Naše lodě jsou vyráběny z lineárního vysokohustotního polyetylénu technologií rotačního natavování.

Tuto technologii neustále zdokonalujeme, a proto jsme schopni dokonale usměrnit materiál do různých míst skořepiny lodi. Zesilujeme extrémně namáhaná místa, zejména dno a špičky. Naopak slabší necháváme některá místa na palubě.
Díky tomu jsou naše lodě velice lehké a přitom maximálně odolné. Zkuste někdy porovnat hmotnosti lodí železný s loděmi jiných výrobců. Nejen podle katalogů, ale i ve skutečnosti!.

Vzorky materiálu všech lodí podstupují rázovou zkoušku při teplotě -40°C.

Ekologie

Naše výroba je velmi šetrná k životnímu prostředí.

Při procesu výroby lodí nevznikají žádné splodiny, žádné odpady, nepoužívají se žádná rozpouštědla. Materál lodí -polyetylén- je zdravotně nezávadný a 100%ně recyklovatelný.

Naše formy jsou vyrobeny z minimálního možného množství materiálu, spotřeba energie na zahřátí forem je tudíž minimální. Naše formy jsou velmi lehké a dají se nosit, nespotřebováváme tedy téměř žádnou energii na jejich strojové přemísťování. Naše pec je velmi dobře tepelně izolovaná, takže nedochází při provozu k tepelným ztrátám. Na výrobu našich lodí se tak spotřebuje velmi málo energie.

Vývoj

Nové tvary vznikají kombinací tradičního a 3D počítačového modelování. Prvotní myšlenka se zhmotní do sádrového modelu. Když uzraje, je převedena do digitální podoby k vyhlazení křivek. 3D model je poté základem k vytvoření výrobní formy.
© 2000-2010  Antonín Železný   |   webdesign by j10.cz
cz  |  en  |  de